Company Logo

Filmy

Projekt PIONIER

O studiu

    Telewizyjne Studio HD Platon Politechniki Koszalińskiej (PK) powstało w grudniu 2010 r. Trzon pierwszego zespołu redakcyjnego tworzyli ówcześni studenci uczelni: Agnieszka Piętka i Bartosz Szczepański. Studio znajdowało się w kampusie PK przy ul. Racławickiej.

  Kilka miesięcy zajęły prace techniczne i organizacyjne. Wczesną wiosną 2011 r. zaczęły powstawać pierwsze programy. Ekipa Studia HD Platon między innymi relacjonowała wykłady i imprezy, informowała o wydarzeniach z życia uczelni, dokumentowała realizację projektów organizacji studenckich.

     Wówczas także Studio HD Platon rozpoczęło współpracę z innymi jednostkami Politechniki Koszalińskiej. Na zamówienie Działu Planowania i Promocji PK powstał film „Skazani na sukces”, który w marcu 2012 r. otrzymał drugą nagrodę w II edycji prestiżowego konkursu „Genius Universitatis”, organizowanego przez magazyn edukacyjny „Perspektywy” i magazyn marketingu „Brief”.

     Latem 2011 r. Studio HD przeprowadziło się do pomieszczeń (studia i redakcji) na parterze budynku D w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich. Tutaj powstaje obecnie przestronne studio nagraniowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, przygotowane do realizacji każdego gatunku dziennikarstwa telewizyjnego.

     Od grudnia zespół Studia HD Platon tworzą: Piotr Pawłowski (redaktor naczelny), Paweł Spisak i Jakub Ruszkowski (operatorzy i montażyści). Za produkcję odpowiada dr inż. Robert Suszyński, pełnomocnik rektora do spraw informatyzacji uczelni, a wydawcą jest Andrzej Antosz, kierownik Uczelnianego Centrum Technologii Informatycznych.

    Redakcja współpracuje ze studentami, grafikami, lektorami, organizacjami studenckimi. Przygotowuje się do uruchomienia warsztatów dla studentów dziennikarstwa i osób zainteresowanych realizacją telewizyjną i filmową.  

      Studio HD Platon realizuje programy informacyjne, publicystyczne, spoty reklamowe, cykl „Prezentacje kierunków”. Promuje ludzi i wydarzenia związane z uczelnią, życiem naukowym i akademickim. Współpracuje z coraz większą liczbą jednostek Politechniki Koszalińskiej.