Company Logo

Filmy

Projekt PIONIER

Pracownicy

Robert Suszyński, producent

Robert Suszyński

Rocznik 1966. Koszalinianin. Doktor nauk technicznych. Absolwent Politechniki Gdańskiej (Wydział Elektroniki, specjalność: aparatura elektroniczna). Od 1991 r. związany z Politechniką Koszalińską, obecnie jest wykładowcą w Katedrze Systemów Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów Wydziału Elektroniki i Informatyki. W latach 1997-1998 przebywał na stypendiach naukowych w Wielkiej Brytanii i Portugalii. Był kierownikiem Centrum Informatycznego Wydziału Elektroniki i dyrektorem Uczelnianego Centrum Technologii Informatycznych. Od 1999 r. odpowiada za pracę Ośrodka Administracji Miejskiej Sieci Komputerowej KosMAN, a od 2003 r. pełni funkcję pełnomocnika rektora Politechniki Koszalińskiej do spraw informatyzacji. Autor kilkudziesięciu prac i publikacji naukowych. Pasjonat astronomii, ma prywatne obserwatorium.  

 

Andrzej Antosz, wydawca

Robert Suszyński

Rocznik 1974. Absolwent Politechniki Koszalińskiej (Elektronika i Telekomunikacja specjalność: Inżynieria komputerowa).
W latach 1999 – 2005 pracownik Centrum Informatycznego Wydziału Elektroniki, od 2006 pracownik Uczelnianego Centrum Technologii Informatycznych, a od 2008r. kierownik UCTI. Zajmuje się między innymi administracją sieci uczelnianej i serwerów, ponadto nadzoruje od strony technicznej systemy i sieci teleinformatyczne. Zastępca koordynatora realizacji projektu Platon. Od 2012r. zasiada w Senacie Politechniki Koszalińskiej. Zainteresowania: historia, zwłaszcza okres II wojny światowej.

 

Piotr Pawłowski, redaktor naczelny

Robert Suszyński

Rocznik 1970. Dziennikarz. Studiował polonistykę. Debiutował w prasie pomorskiej w 1990 r. Publikował w „Gońcu Pomorskim”, „Głosie Szczecińskim”, „Głosie Pomorza”, „Mieście” i kilkudziesięciu innych tytułach, w tym wielu ogólnopolskich. Był wydawcą prasowym, tworzył gazety, zajmował się krytyką filmową. Prowadził literacką oficynę wydawniczą (1995-1998), portal informacyjny (2004-2005). Współtwórca Koszalińskiego Klubu „Rzeczpospolitej” (2004-2009). Od 2008 r. w Telewizji Kablowej „Max” prowadzi programy publicystyczne. Od 2011 r. redaguje Newslettera Politechniki Koszalińskiej. Autor czterech książek. 

 

Jacek Więckowski, montażysta

 

Rocznik 1988. Realizator radiowy i telewizyjny. Montażysta, dźwiękowiec, operator kamery, elektronik. Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Koszalińskiej. Ukończył Młodzieżową Szkołę Dziennikarską przy Polskim Radiu Koszalin. Współpracuje z TVP i Polskim Radiem. Z jego usług korzysta również Centrum Kultury 105 w Koszalinie oraz Teatr Muza Variete. Pasje: muzyka i historia. 

 


Paweł Spisak, operator i montażysta

Robert Suszyński

Rocznik 1982. Operator, montażysta i fotograf. Akustyk, oświetleniowiec, elektronik. Studiował informatykę na Politechnice Koszalińskiej. Jako operator współpracował z największymi w kraju stacjami telewizyjnymi, w tym z TVP, TVN i Polsatem. Pracował dla kilkunastu producentów filmowych. Współpracuje z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym i Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Jest realizatorem dźwięku, światła i multimediów w koszalińskim Teatrze Muza Variete. Pasje: nurkowanie, latawce, fotografia. Jako płetwonurek pracował na planie serialu „Kryminalni” (TVN), dla Discovery Chanel realizował zdjęcia do filmu dokumentalnego o Mikołaju Koperniku.   


Jakub Ruszkowski, operator i montażysta

Robert Suszyński

Rocznik 1987. Operator, montażysta, fotograf. Absolwent Politechniki Koszalińskiej (Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalność: media cyfrowe). Studiował zarządzanie i marketing oraz realizację obrazu telewizyjnego, filmowego i fotografii. Obecnie student ostatniego semestru drugiego stopnia Europeistyki. W latach 2007-2009 był fotografem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, a w 2008 r. – Teatru Rampa w Warszawie. W latach 2006-2011 – fotoreporter pisma społeczno-kulturalnego „Miesięcznik”, 2007-2008 redaktor naczelny czasopisma studenckiego Feniks. Realizował zdjęcia reklamowe dla Fenster24, Gelko, AOS. Był operatorem filmów krótkometrażowych. Uprawia wspinaczkę, kolarstwo. Na bieżąco śledzi rozwój nowoczesnych technologii i sztuk wizualnych. Kinoman. Turystyka i dalekie podróże rowerowe – to w wolnych chwilach. 

 

Anna Makochonik, redaktor

 

Rocznik 1980. Dziennikarka. Absolwentka filologii polskiej (ze specjalnością: Film i kultura audiowizualna) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Debiutowała w 2005 r. w portalu internetowym Goniec.pl. Od 2006r. redaktor i szef działu kultury dziennika/tygodnika "Miasto", od 2008 r. - sekretarz redakcji. Współautorka książki "Karnet na wszystkie seanse. Monografia Koszalińskich Spotkań Filmowych "Młodzi i Film" 1973-2006" (2006). Od 2005 r. - redaktor "Klapsa", gazety codziennej KFDF "Młodzi i Film", jurorka konkursu etiud filmowych KFDF w 2006 r. Ogląda minimum jeden film dziennie. Pisze powieść transgenderową.   

 

 Dominika Dąbrowska, wizażystka

 

Rocznik 1982. Absolwentka Politechniki Koszalińskiej (Wydział Ekonomii i Zarządzania, specjalność: Międzynarodowa Integracja Gospodarcza). Z uczelnią związana od 2008 r. (Instytut Technologii i Edukacji). Pracowała w Tellmann Logistics (2006-2008), prowadziła własną firmę (2005-2006), organizowała eventy w Grupie Merlin. W 2009 r. ukończyła szkołę wizażu i stylizacji Beauty-Art w Poznaniu. Obecnie pracuje również jako freelancer (wizaż i stylizacja) przy sesjach zdjęciowych, reklamach i teledyskach. Fotografuje, zajmuje się kreowaniem wizerunku, prowadzi szkolenia interpersonalne. Blogerka, mol książkowy.